Koncert Adama Koubka

V pátek 6. října jsem navštívil koncert talentovaného mladého klavírního umělce Adama Koubka, který se konal v sále jeho domovské ZUŠ ve Slavkově u Brna. Jak jsem se dověděl, Adam navštěvuje ZUŠ již třináctým rokem a pod vedením paní učitelky Kamily Sokolové rozvíjí svůj přirozený talent.

Celý hudební večer působil velmi příjemným dojmem, Adam se vedle role interpreta ujal také role moderátora a jednotlivé skladby krátce uváděl. Program koncertu byl koncipován jako výběr ze známých filmových melodií. Bylo patrné, že Adam má tento žánr velmi dobře nastudovaný, bravurně zvládal klavírní interpretaci jednotlivých skladeb. Jeho projev působil sebejistě a profesionálně. Mezi skladby, které sklidily největší potlesk, patřila bezesporu ústřední melodie ze známého snímku Piráti z Karibiku, kterou Adam také sám označil jako jeho nejoblíbenější.

Byť jsem již dříve slyšel několik ukázek Adamova umění v rámci internetového kanálu YouTube, měl jsem teprve nyní možnost poznat jeho klavírní umění v ucelené koncertní podobě. Musím říct, že to byl pro mě velký a milý zážitek. Věřím, že Adam bude dále rozvíjet svůj talent a překvapí nás novými skladbami, které nastuduje pro příští své vystoupení. Přeji mu k tomu hodně tvůrčích sil!

 

                                                                                                                                       V Brně, 15. 10. 2023

                                                                                                                                       Mgr. Richard Tribula